?>
فروشگاه اینترنتی برنا      قرص گلوریا      فروش ویپ      آنرین انجین      خرید ماینر      -      دکتر دیلی      خرید تتر      بازی آنلاین رایگان      نصاب پرده      +      بازی آنلاین      سایت بازی      neuralink      دکتر زنان مشهد      .      شرکت سورنا      خرید لایسنس نود 32      آموزش آنلاین      عبا      مزون      کسب درآمد      رپورتاژ آگهی      نظارت بر ساخت      فروش آنتی ویروس      خرید بازدید سایت      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
 تعمير آسانسور تعمير آسانسور .

تعمير آسانسور

تعمير آسانسور منطقه هجده – 18

ما تجهيزات كاملي در اختيار داريم و با عقد قرارداد سرويس و ضمانت تعمير آسانسور مشكلات شما را حل مي كنيم! همين حالا سفارش خود را ثبت كنيد!

 • تعمير آسانسور در فواصل زماني مشخص
 •  استهلاك كمتر قطعات آسانسور
 •  بازسازي و تعويض قطعات در فاصله زماني بيشتر
 •  استفاده از بيمه استفاده كنندگان آسانسور در زمان بروز حادثه
 •  عدم توقف اضطراري آسانسور به علت خرابي
 •  رفع مشكلات آسانسور به صورت رايگان
 •  امنيت و راحتي استفاده كنندگان از آسانسور

تعمير آسانسور، مهم ترين اقدام پس از نصب آسانسور است. اگر قصد تعمير نگهداري آسانسور خود را داريد، لطفا با شماره هاي موجود در سايت تماس حاصل فرماييد.

تعمير آسانسور منطقه هجده – تعمير آسانسور منطقه 18

گروهي در خدمات آسانسور مي تواند رشد كند كه با كمك انبار قطعات قابليت ارائه خدمات تعمير، نگهداري و نصب حتي در ايام تعطيل را هم مد نظر قرار دهد. گروه آسانسور مانا به عنوان يك شركت تعمير آسانسور تهران آماده ارائه خدمت در زمينه تعمير آسانسور در استان تهران است.

تعمير آسانسور منطقه هجده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۳۴:۰۳ توسط:الفباوب موضوع:

تعمير آسانسور منطقه بيست و دو – 22

يكي از بهترين شركت هايي كه طي ساليان اخير تاكنون فعاليت هاي بسيار بزرگ و بسيار مهمي در حوزه تعمير آسانسور انجام داده است و تاكنون نمونه كارهاي بسيار زياد و رازي داشته شركت آسانسور مانا است.

تعمير آسانسور منطقه بيست و دو – تعمير آسانسور منطقه 22

در آسانسور برخي خرابي ها مثل عملكرد كند آسانسور واضح و مشخص است. در صورتي كه برخي مسائل قابل تشخيص نيست. توانايي تشخيص در تعمير آسانسور براي هر كارشناس و تعميركار در آسانسور بسيار مهم و حياتي است.

توانايي تشخيص خود ۵۰ درصد كار بوده و ۵۰ درصد مابقي رفع نقص به موقع آن است اين امر مستلزم سال ها تجربه عملياتي در زمينه آسانسور است. بايد دانست هر تعميركار آسانسوري قابل اتكا نيست.

اما شركت تعمير آسانسور تهران چه خصوصياتي بايد داشته باشد و چرا بايد تعمير آسانسور تهران را رهگيري كند بايد به اين نكته توجه كرد كه داشتن نيروي متخصص و كارامد از الزامات هر شركت ارائه دهنده خدمات آسانسور است.

چرا كه نيروي متخصص با انواع آسانسورهاي مختلف آشناست و به خوبي مي تواند آن ها را تعمير دهي و تعمير كند. البته اين امر با يك پشتيباني دقيق توسر شركت ارائه دهنده خدمات آسانسور تكميل مي شود. بايد دانست شركتي كه سال هاي طولاني در زمينه توليد و تعمير و تعمير آسانسور فعاليت مي كند، عملكرد بهتري نسبت به يك شركت تازه كار از خود نشان مي دهد. چرا كه تجربه در عمليات تعمير آسانسور نقش اساسي ايفا مي كند.

تجربه باعث مي شود در زمان خرابي آسانسور، تشخيص به موقع صورت گيرد و وقتي اين امر تحقق پيدا كند. از بسياري از مشكلات بي مورد در آسانسور جلوگيري مي شود.

تعمير آسانسور منطقه بيست و دو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۰۰:۵۰ توسط:الفباوب موضوع:

تعمير آسانسور منطقه سيزده

از طرف ديگر چون ميزان هزينه تعمير آسانسور متغير است بايد فرد از قيمت تعمير آسانسور استعلام بگيرد تا بتواند با قيمت مناسب آسانسور خود را به دست تعميركاران بسپارد. قبل از دادن آسانسور خود براي تعمير بايد اطلاعات زير را بدانيد.

اكثر مردم تعمير كردن با تعمير كردن آسانسور را از هم تشخيص نخواهند داد. به هر حال براي هم ناخوشايند است كه در پايان روز وقتي سوار آسانسور شوند ببينند آسانسور خراب شده و مجبور شوند از پله ها استفاده كنند. بدترين حالت در آسانسور گير افتادن يا سقوط است. پس بايد نتيجه گرفت كه آسانسور وسيله اي پيچيده است و امكان دارد حادثه آفرين باشد. تعمير آسانسور منطقه سيزده

اشاره كنيم كه سعي ما روي تعمير قطعات به جاي تعويض است تا هزينه پرداختي شما كمتر شود، در صورتي كه قطعه واقعا قابل تعمير نبود آن را با قطعات اصلي به همراه گارانتي تعويض مي كنيم.

تعمير آسانسور منطقه سيزده – تعمير آسانسور منطقه 13

آسانسور از مواردي است كه در آن خدمات پس از فروش از اهميت بيشتري برخوردار است. واحد خدمات پس از فروش آسانسور با برخورداري از مجرب ترين و با سابقه ترين تيم اقدام به ارائه خدماتي منحصر به فرد نموده است تا مشتريان شركت با آرامش خيال از كليه خدمات آسانسور مانا استفاده نمايند.

تعمير آسانسور منطقه سيزده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۷:۰۲ توسط:الفباوب موضوع:

سرويس و تعميرات آسانسور

سرويس و سرويس و تعميرات آسانسور يكي از مهم ترين خدماتي بوده كه توسط آسانسور مانا با بهترين كيفيت ممكن ارائه مي شود. شركت آسانسور مانا متشكل از سرويسكاران مجرب و آموزش ديده بوده كه با تمام تجهيزات در تهران آمادگي ارائه خدمات سرويس آسانسور در اسرع وقت را دارد.

اين گروه مي تواند به صورت شبانه روزي حتي در ايام تعطيل خدمات نگهداري و تعمير آسانسور را انجام دهد. خراب شدن آسانسور و بررسي آسانسور در يك راستا و براي يافتن اشكالات رايج اين وسيله نقليه در هنگام استفاده مي باشند.

داشتن اطلاعات دقيق درباره عوامل خراب شدن آسانسور و بررسي به موقع آسانسور تا حد زيادي از مواجه افراد با اتفاقات و حوادث نا به هنگام در زمان استفاده از آسانسور را كاهش مي دهد.

عدم سرويس دوره اي و به موقع تاثير زيادي در خراب شدن آسانسور دارد. از جمله نشانه هاي خراب شدن آسانسور مي توان به علت قطع شدن برق آسانسور، باز نشدن درب آن و همين طور صداي كوبيدن آسانسور در طبقات اشاره داشت.

بعضي از ما فكر مي كنيم كه آسانسور مثل جاروبرقي مي ماند و تا آه از بساطش بلند نشود نيازي به نگهداري و سرويس آسانسور نيست اما حقيقت ماجرا اين نيست.

به هر حال، در صورتي كه ساكنان و مدير ساختمان شما هم توجيه نشده اند كه نياز به سرويس و نگهداري دوره اي آسانسور است، بايد از نشانه ها آگاه باشيم تا زمان بروز مشكل با شاهد آوردن اين نشانه ها، ساكنان را براي اقدام به سرويس آسانسور مجاب كنيم.

سرويس و تعميرات آسانسور


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۰۶:۳۸ توسط:الفباوب موضوع:

آسانسور كششي

آسانسور كششي يكي از متداول ترين آسانسورهايي هستند كه مي توانند انتظارات شما را در هر ساختماني برآورده كنند. آسانسور مانا به عنوان تيم بزرگ خدمات دهنده آسانسور مي تواند تعمير آسانسور كششي و سرويس آن را به بهترين شكل ممكن انجام دهد.

براي نصب، سرويس و تعمير آسانسور كششي همين حالا با ما تماس بگيريد: 02146130971

اولين استفاده از ابزارهاي شبيه آسانسور كششي امروزي در روم باستان به منظور حمل بار، مصالح ساختماني در ساخت و سازها استفاده مي شد.

سپس استفاده از نيروي بخار آب براي بالا بردن اجسام در اتاقك هايي استفاده مي شد كه بعدها با فشار روغن تعويض شد و آسانسورهاي هيدروليك را پديد آورد سپس استفاده از نيروي اصطكاك بين سيم بكسل و قرقره براي بالا بردن اجسام بود كه آسانسورهاي كششي را به جهان معرفي كرد.

اجزا آسانسور كششي

 • تابلو فرمان (controller)
 • موتور (machine)، گاورنر (governor)
 • سيم بكسل (ropes)
 • كفشك راهنما (roller guide)
 • برد سردر (door operator)
 • كابين (car) و در كابين
 • ورودي طبقه آسانسور (hoist way entrance)
 • ريل راهنماي كابين (car guide rails)
 • كابل هاي تراولينگ (traveling cables)
 • ضربه گير كابين (car buffer)
 • فلكه گاورنر ته چاه (governor tension sheave)
 • ضربه گير قاب وزنه (counterweight buffer)
 • ريل راهنماي قاب وزنه (counterweight guide rails)
 • قاب وزنه (counterweight)
 • پاراشوت (car safety device)

از مهمترين اجزا آسانسور كششي مي باشند. البته نا گفته نماند كه به منظور اتصال بخش هاي مختلف الكتريكي و فرمان پذيري سيم كشي زيادي انجام شده است.

مكانيسم و روش كار آسانسور كششي

استفاده از نيروي كشش يا اصطكاك بين سيم بكسل و قرقره (فلكه) براي بالا و پايين بردن اتاقك آسانسور خلاصه مكانيسم آن است.

در بيان ساده يك سر سيم به كابين و سر ديگر به وزنه متصل مي شود و قرقره بين اين دو است، اين سيستم تمايل به برقراري تعادل دارد براي بالا و پايين بردن از نيروي خارجي استفاده مي شود كه در گذشته نيروي دست بود و امروزه نيروي برق است.

در آسانسورهاي كششي امروزي قرقره با يك سيم بكسل به موتور الكتريكي و از سوي ديگر رابط بين كابين و وزنه وصل شده است. با شارژ الكتريكي هر كدام از وزنه يا كابين در ريل هاي مخصوص به خود جابجا مي شوند و حركت رو به بالا و پايين انجام مي شود.

 

آسانسور كششي

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۴۸:۰۸ توسط:الفباوب موضوع:

چرا آسانسور گير ميكند؟

 

امكان دارد لرزش آسانسور را ديده باشيد. اين مشكل امكان دارد باعث قطع شدن مي كرو سوئيچ ها بشود. مي كرو سوئيچ امكان دارد از نوع پاراشوت باشد و يا هر مدل ديگري. بنابر اين بايد به لرزش آسانسور دقت نمود تا از بروز اين مشكل جلوگيري شود چون در آخر باعث از حركت ايستادن آسانسور مي شود.

توقف آسانسور مي تواند با بروز اشكال در سنسورهايي كه به وسيله آهنربا هدايت شود، پيش بيايد يا امكان دارد كه مشكل از مي كرو سوئيچ هايي باشد كه در چاه آسانسور نصب شده اند. آسانسورهايي مي باشند كه در تابلو فرمانشان يك درايو دارند، اگر اين درايو خطا بدهد امكان دارد مشكل ايجاد شود و منجر به از حركت ايستادن آسانسور شود.

چرا آسانسور گير ميكند؟  اگر كفشك هاي راهنماي كابين مشكل داشته باشند و در آسانسور حركتهاي تكانشي انجام شود، امكان دارد باعث قطع مي كرو سوئيچ ها گردد و منجر به گير كردن در آسانسور شود و نهايتا موجب توقف آسانسور گردد.

اگر از موتور آسانسور صداي زيادي شنيده شود ولي حركت نكند. مي تواند علت از كليد گريز از مركز باشد اگر اين كليد از كار بيافتد اين مشكل بروز پيدا مي كند اگر در صورت خاموش بودن موتور، كنتاكت هاي كليد وصل نشود، در زمان شروع به كار، سيم پيچ راه انداز در مدار الكترونيكي قرار نمي گيرد. اين موجب مي شود آسانسور حركت نكند. همچنين در صورت قطعي سيم پيچ كمكي يا اصلي امكان دارد آسانسور از حركت باز ايستد.

همه اين كارها بايد توسط تعميركار خبره انجام شود كه تسلط كافي به كار داشته باشد تا منجر به حادثه نگردد. به طور كلي بهتر است آسانسور به صورت ماهيانه سرويس گردد تا از اشكالات احتمالي پيشگيري به عمل آيد.

در نتيجه بررسي در مراحل تعمير آسانسور از اهميت بسيار بالايي برخوردار است كه توسط فرد با تجربه و كار آزموده قابل تشخيص است و قسمت اعظم كار در مرحله تشخيص آن شكل مي گيرد.

چرا آسانسور گير ميكند؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۶:۱۷ توسط:الفباوب موضوع:

بازه زماني سرويس آسانسور

همه ما مي دانيم كه، هيچ سيستم و يا سيستمي وجود ندارد كه نيازمند به سرويس و بازبيني دوره اي نباشد به خصوص وسايلي از قبيل آسانسور كه ايمني در آن ها نقش بسيار ويژه اي دارد و نقص در عملكرد آن ها خطرات جاني و مالي سنگين را به دنبال خواهد داشت.

مطمئنا آموزش سرويس دوره اي نقش مشخص كننده اي در سيستم آسانسور خواهد داشت. براي انجام خدمات آسانسور بايد از مراكز معتبر آسانسور كمك گرفت. اين مراكز معمولا با عقد قرارداد ساليانه خدمات آسانسور هاي مختلف را عهده دار مي شوند.

قرارداد بعد از يكسال دوباره تمديد و يا با شركت ديگري بسته مي شود. مراكز معتبر ارائه دهنده خدمات آسانسور براي پيشرفت در كار خود، از نيروهاي متخصص و كارآمد در قسمت هاي سرويس، تعمير آسانسور بهره گيري مي كنند.

وجود سرويسكاران متخصص از اهميت ويژه اي برخوردار است. سرويسكاران مجرب با سرعت بالا مشكل آسانسور را پيدا كرده و بازه زماني سرويس آسانسور را كوتاه مي نمايند.

مطمئنا با سرويس منظم آسانسور مي توان شاهد عملكرد خوب آسانسور بود. سرويس منظم و به موقع آسانسور باعث مي شود از فرسودگي آسانسور و قطعات آن جلوگيري شود.

در مقابل اگر آسانسور به موقع سرويس نشود قطعات آن نياز به تعمير و گاها نياز به تعويض پيدا مي كنند. با داشتن قرارداد سرويس سالانه آسانسور بسياري از اشكالات آسانسور به حداقل مي رسد.

بايد دانست كه آسانسور ها در انواع مختلفي طراحي و ساخته مي شوند. آسانسور ها علاوه بر قطعات مخصوص خود به سرويس بخصوصي نيازمندند. از اين رو براي هر كدام از آسانسور ها بايد از سرويسكار مخصوصي كمك خواست.

براي مثال گاهي مي بينيم كه يك سرويسكار تنها با آسانسور هاي هيدروليك آشنايي داشته و از عملكرد و طريقه سرويس آسانسور هاي كششي بصورت كامل مطلع نيست.

مطمئنا اين سرويسكار فقط مي تواند آسانسور هاي هيدروليك را بررسي و سرويس كند و براي سرويس آسانسور هاي كششي توانايي لازم را ندارد. اگر هم بخواهد آسانسور كششي را سرويس كند بازه زماني سرويس آسانسور به درازاخواهد كشيد.

بازه زماني سرويس آسانسور


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۹:۰۸ توسط:الفباوب موضوع:

همه چيز درباره سرويس آسانسور

 

سرويس آسانسور يكي از مهم ترين كارها براي ساختمان هاي داراي آسانسور است. چرا ميگوييم مهم ترين چون همانطور كه مي دانيم آسانسور هايي كه فاقد قرارداد سرويس هر ماهه باشند هر مسئوليتي به عهده مدير ساختمان است و بيمه هيچ خسارتي در قبال اتفاقات افتاده نخواهد داشت.

شما وقتي سرويس آسانسور خود را به تيمي حرفه اي و قانوني مي سپاريد مي توانيد به راحتي در هر زمان به صورت شبانه روزي مشكلات رخ داده براي آسانسور خود را با سرويسور در ميان گذاشته و براي برطرف كردن مشكل سرويس كار به محل مراجعه كرده و مشكل را برطرف خواهد كرد. همه چيز درباره سرويس آسانسور

يكي از رايج ترين مشكلات در آسانسور ها گير افتادن در كابين آسانسور است كه معمولا ترس و استرس زيادي را با خود همراه بوده كه عمده ترين علت اين اتفاق مشكلاتي فني بوده كه به علت سرويس نشدن به موقع آسانسور رخ مي دهد.

انواع فعاليت هاي نگهداري آسانسور

سرويس

اگر در هنگام بازرسي نياز به سرويس وجود داشته باشد، خدمات براي قطعات متحرك و ثابت، الكتريكي و مكانيكي ارائه مي شود. علاوه بر اين، هر آسانسور بايد حداقل يك بار در ماه مطابق با “ليست خدمات و نگهداري آسانسور” سرويس شود. همه چيز درباره سرويس آسانسور

بازرسي

آسانسورها در فواصل منظم بازرسي مي شوند تا مشخص شود آيا آسانسور به نگهداري يا تعمير پيشگيرانه نياز دارد. بازرسي ها مي توانند بصري يا عيني يا با اندازه گيري بعضي از مشخصات فيزيكي تجهيزات باشند.

ترميم خرابي

اين رفع ايرادها مربوط به مواردي بوده كه دستگاه خراب شده بوده و نمي تواند كارهاي مورد انتظار را انجام دهد. با تعمير لازم آسانسور مجددا راه اندازي شده و به سرويس مي رسد.

تعمير پيشگيرانه

اين رفع مشكل ها زماني انجام مي شود كه نصب تجهيزات نصب شده هنوز كار كند و آسيب نبيند. هدف از تعمير پيشگيرانه تأخير در خرابي سيستم و افزايش فاصله بين خرابي ها يا جلوگيري از خرابي هاي احتمالي است.

 

همه چيز درباره سرويس آسانسور


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۴۵:۵۵ توسط:الفباوب موضوع:

نصب و تعمير آسانسور

سرويس كاران ما در آسانسور مانا قادر به تعمير و نصب انواع انواع مدل هاي آسانسور مي باشند. مثل:

 • آسانسور كششي همه چيز درباره تعمير آسانسور
 • آسانسور هيدروليك
 • آسانسور بدون موتور خانه

همينطور با انواع قطعات آسانسور آشنايي كامل داشته و با توجه به شدت مشكل قطعات خراب را شناسايي و تعمير مي كنند. در صورت نياز به تعويض قطعات، از قطعات اصل استفاده خواهند كرد. همه چيز درباره تعمير آسانسور

آسانسور ها به طور كلي شامل اجزايي مشابه مي باشند مثل:

سيم بكسل، تابلو فرمان، موتور، ريل هاي آهني، لنگه هاي در كابين، كفشك ها، ميكروسوئيچ ها، ضربه گير، سنسورها، درب آسانسور كه در هر طبفه بايد باشد، گاونر، پاراشوت، تراول كابل، شستي و …

سرويس كار آسانسور هيدروليك

تعمير آسانسور كه توسط شركت هاي ارائه دهنده خدمات آسانسور انجام مي گيرد شامل بازبيني و كنترل آسانسور در يك بازه پيش بيني شده است. در اين بازه مالكان و مديران ساختمان كه نسبت به تنظيم قرارداد با يك شركت معتبر اقدامات لازم را انجام داده اند، از خدمات تعمير و سرويس ماهيانه آسانسور استفاده مي كنند.

بايد توجه كرد مالكان و مديران ساختمان هاي تجاري و مسكوني موظفند به صورت دوره اي اقدامات لازم را براي سرويس آسانسور انجام دهند.قبل از انجام اين كار مديران ساختمان بايد نسبت به دريافت تاييديه استاندارد اقدامات لازم را انجام داده باشند.

نكته حائز اهميت اين بوده كه با انجام خدمات منظم سرويس آسانسور مي توانيم :

 1. پيش بيني و پيشگيري لازم در اثر ايجاد مشكل در آسانسور را انجام دهيم.
 2. اين كار باعث مي شود قبل از آنكه مشكل مذكور خسارات زيادي را وارد آورد.
 3. نسبت به حل نقص احتمالي اقدامات سريع تري را انجام داد. همه چيز درباره تعمير آسانسور

مجموعه مانا با سرويس ونگهداري منظم طبق اصول پذيرفته شده در آسانسور، مجموعه خدمات آسانسور از صفرتاصد را به انجام مي رساند. اين مجموعه سرويس از آسانسور هاي خاص و ويژه، هيدروليك، گيرلس وديگر موارد علاوه بر انجام خدمات در فروش قطعات آسانسور با نازل ترين قيمت هم اقدامات گسترده اي را انجام داده است.

اجراي تعمير اسانسور بر طبق چك ليست، عقد قراردادهاي رسمي با سازندگان ساختمان، ارسال افراد متخصص براي تعمير آسانسور، جنرال سرويس منظم براي قرارداد سرويس آسانسور ساليانه، اجراي تعمير توسط افراد متخصص و با سابقه،ارائه خدمات در كوتاه ترين و كمترين زمان ممكن و ديگر موارد مثل خدماتي بوده كه مجموعه مانا در آن زمينه به فعاليت مي پردازد.

 

همه چيز درباره تعمير آسانسور


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۵۷:۲۰ توسط:الفباوب موضوع:

چرا آسانسور سقوط مي كند

 

در زمان نصب آسانسور بايد به اين نكات ايمني بسيار توجه كرد.

 • طراحي و اجراي آسانسور در درون دوربندي پلكان ها ممنوع است، درب آسانسورها نبايد در مسير راه خروج باز شود.
 • ايستگاه مشترك پلكان و آسانسور در پاركينگ و ديگر طبقات براي پيشگيري از ورود دود و گازهاي سمي نشئت گرفته از حريق به دستگاه پلكان و آسانسور، به وسيله مصالح مقاوم در مقابل حريق و دود دور بندي شود.
 • ديوارهاي جانبي آسانسورخود ايستا و مستحكم در مقابل حريق اجرا شود.
 • بهره وري از داكت آسانسور به منظور عبور لوله هاي آب، گاز، كابل هاي برق، فاضلاب و هر نوع منفذ و دريچه به چاه آسانسور به جز از درب ورودي به چاه غير مجاز است.
 • موتورخانه آسانسور بايد اتاق مستقل با درب مجهز به قفل سوئيچي و پنجره داشته باشد.
 • تعبيه سيستم ارتينگ براي آسانسور مهم است.
 • نصب كفپوش لاستيكي به قطر حداقل ۶ ميلي متر و در ابعاد متناسب به طور ثابت مقابل تابلو كنترل آسانسور الزام آور است.
 • دستورالعمل طرز كاركرد سيستم آسانسور در اتاقك نصب شود.
 • بايد كابل تغذيه برق آسانسور مستقل باشد تا اگر هرگونه حادثه احتمالي اتفاق افتاد و جريان برق بخش هاي مختلف قطع شد، سيستم برق آسانسور همچنان عملكرد خود را داشته باشد.
 • چاه آسانسور به عنوان يك كانال هوائي عمل مي كند پس راهروي طبقات بايد به وسيله درب هاي ضد حريق حفظ شود تا از رخنه دود و آتش به چاه آسانسور و عملكرد چاه آسانسور به عنوان دودكش پيشگيري شود.
 • نصب كردن علايم ايمني براي جلوگيري از سقوط افراد به درون چاه آسانسور و پله برقي
 • نصب علايم راهنماي آسانسور و پله برقي در محل هاي مناسب به گونه اي كه در همه ساعات شبانه روز و با قطع برق به آساني قابل تشخيص و ديدن باشد. چرا آسانسور سقوط مي كند
 • آسانسورها و پله هاي برقي بايد سواي بر اتصال به شبكه برق شهري به ژنراتور برق اضطراري هم وصل شوند تا اگر برق از شبكه شهري قطع شد، ژنراتور برق مورد احتياج آسانسورها و پله هاي برقي را فراهم كند.
 • فضاي موتورخانه آسانسور بايد به حدي در نظر گرفته شده باشد كه امكان قرار دادن همه تجهيزات مربوط به آسانسور و عبور و مرور ايمن افراد اپراتور به منظور تعميرات احتمالي را داشته باشد.
 • بهره وري از ديوارهاي كاذب يا غير مستحكم در برابر حريق به منظور ساخت اتاقك آسانسور اكيدا ممنوع است.
 • دريافت گواهي ايمني كيفيت از اداره استاندارد يا شركت بازرسي و كنترل كيفيت يا مراجع ذيربط در زمان پايان كار الزام آور است ارائه تصوير گواهي دريافت شده به سازمان آتش نشاني به منظور ثبت در سوابق مهم است.
 • انباركردن و قرار دادن هر نوع مواد قابل اشتعال يا غير قابل اشتعال درچاه آسانسور، موتورخانه و يا چاهك آسانسور ممنوع مي باشد.
 • در نظر داشتن تجهيزات كامل ايمني آسانسور
 • بهره وري از آسانسور در زمان آتش سوزي ممنوع بوده و بايد متن زير در درون كابين آسانسور به منظور استفاده كاربران نصب شود.
 • پيشنهاد مي شود آسانسور در زمان هاي حريق فقط در اختيار افراد ذيربط يا آتش نشان ها گذاشته شود تا بتوانند با بازدهي بيشتر عمليات تخليه را صورت پذيرند.
 • نصب خاموش كننده دستي مناسب، متناسب با نظر كارشناسان سازمان آتش نشاني در موتورخانه آسانسور الزامي است.
 • بايد كابين آسانسور به آيفون، زنگ خطر، تهويه و سنسور هدايت كابين تا رو به روي طبقات تجهيز شده باشد تا در صورت قطع برق مشكلي بروز نكند.

چرا آسانسور سقوط مي كند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۳۵:۱۷ توسط:الفباوب موضوع: